Przejdź do treści

Akwa Marina

akwa-marina-logo-png01-kolor

Festiwal ognia i wody 2023 – cennik

26 sierpnia 2023 roku na terenie Ośrodka Rekreacji Akwa Marina w Skorochowie w Gminie Nysa odbędzie się XII edycja Festiwalu Ognia i Wody. Tego dnia w kulminacyjnym momencie na tafli Jeziora Nyskiego dwa żywioły Ogień i Woda połączą siły, aby nadać blasku całemu wydarzeniu. Na niebie rozbłyśnie tysiące fajerwerków w otoczeniu laserów.

Spektakl przeprowadzi nas przez sześć obrazów, które mają na celu przedstawienie historii naszego Miasta.

Pierwszy obraz zarówno w wersji muzycznej jak i choreograficznej będzie nawiązywał do początków powstania słowiańskich osad ze szczególnym uwzględnieniem historii powitania Nysy. Pojawią się łodzie z tancerzami ognia, które popłyną do brzegu, aby rozpocząć wielkie widowisko. Dopełnieniem obrazu będą pochodnie i flary.

Kolejnym elementem będzie kilkuminutowy pokaz pirotechniczno-laserowy. W ten sposób przejdziemy z jednej do drugiej epoki.

Głównym elementem całego spektaklu będzie emisja filmu na ekranie umieszczonym na tafli Jeziora Nyskiego i telebimie, który będzie znajdował się nad sceną koncertową, który w pigułce przedstawi najważniejsze wydarzenia historyczne naszego Miasta.

Historia Nysy to ponad 800 lat niezwykłych wydarzeń – krwawych intryg, procesów, bitew, wstrząsających upadków i wzlotów miasta. „Nysa – krótka historia” to film o tym, jak pewna drewniana osada stała się wpływowym Śląskim Rzymem. Miastem, które odegrało niebagatelną rolę w losach naszego kraju i całej Europy.

Nie zabraknie tancerzy ognia, którzy w swoim przedstawieniu pokażą twórczą, ale i destrukcyjną moc Ognia i Wody. Te dwa żywioły od zarania dziejów prowadzą ze sobą walkę, a jednocześnie są nieodzownymi elementami twórczych przemian naszego otoczenia. Do pokazu dołączą się akrobaci na Flyboard uzbrojeni w elementy pirotechniki scenicznej.

Kolejna odsłona będzie głównie bazowała na laserach i pirotechnice średniej. Na platformach scenicznych umieszczonych na brzegu jeziora odbędzie się show z udziałem tancerzy w strojach LED. Scenariusz tego obrazu będzie nawiązywał do współczesności, nowoczesnego rozwoju miasta. Będzie odniesieniem do osiągnięć Nysy.

Ostatni obraz to gigantyczne widowisko pirotechniczne na całej szerokości planu z wykorzystaniem całego spektrum pirotechniki. Zaczynając od najniższej kończąc na wielkich bombach pirotechnicznych o najbardziej wyszukanych efektach. Będzie to spektakularny finał całego widowiska.

Sam pokaz pirotechniczny będzie trwał 55 minut.

Festiwal Ognia i Wody to nie tylko pokaz pirotechniczny. Zapraszamy do udziału w koncertach i największej imprezie na plaży Jeziora Nyskiego.

KUP Bilet na festiwal Ognia i wody 2023

Festiwal Ognia i Wody 2023 – KupBilet.pl

Bilet ulgowy przysługuje:

  • dzieciom i młodzieży do 15 roku życia po okazaniu legitymacji
  • osobom niepełnosprawnym po okazaniu ważnego dokumentu
  • emerytom i rencistom po okazaniu ważnego dokumentu

Cennik pola namiotowego i usług podczas FOiW 2023