W kilku słowach o tym co robimy

Wodociągi i Kanalizacja "AKWA" sp z o.o

Media Społecznościowe

Dostarczymy wysokiej jakości wodę, odprowadzamy zanieczyszczoną wodę oraz oczyszczamy ją za pomocą  najnowszej technologii.
ul. Aleja Wojska Polskiego 2 
48-300 Nysa 
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2020
Jezioro Nyskie jest jednym z trzech zbiorników znajdujących się na Opolszczyźnie, malowniczo położonym u podnóży Gór Opawskich.  Swoim urokiem przyciąga nie tylko plażowiczów, ale i wędkarzy, amatorów sportów wodnych i jest enklawą dla żeglarzy.  To również cenne miejsce pod względem przyrodniczym.
Atrakcje Jeziora Nyskiego

Kąpielisko strzeżone z atrakcjami wodnymi
Rozległa, piaszczysta plaża z bezpośrednim dostępem do strefy kąpielowej, jest idealnym miejscem do schłodzenia się podczas upalnych dni, czy zażywania kąpieli słonecznych. Na terenie kąpieliska znajduje się restauracja oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Istnieje możliwość odbycia niezapomnianej przygody statkiem po całym rozlewisku, które kryje w sobie wiele tajemniczych miejsc, w tym piękne wysepki. Podczas wycieczki, doświadczony kapitan opowie ciekawostki związane z historią Jeziora Nyskiego oraz przedstawi zarys fauny i flory całego terenu. Z brzegów Jeziora i plaży roztacza się piękny widok na Góry Opawskie i Rychlebskie Hory, które zapadają w pamięci do końca życia

.
Miejsce do slipowania urządzeń pływających
Ośrodek został wyposażony w dogodne miejsce do slipowania urządzeń pływających. Osoby posiadające jednostki pływające, mają do dyspozycji ogromny teren do wykazania się swoimi umiejętnościami. To właśnie na terenie Ośrodka, odbywają się liczne zawody skuterów wodnych o charakterze amatorskim jak i Mistrzostwa Polski. Ciekawostką jest również to, że po wodach Jeziora Nyskiego ścigają się światowej klasy zawodnicy, którzy przyciągają liczną grupę zwolenników szaleństwa wodnego.


Największa impreza w regionie – Festiwal Ognia i Wody
Nad jeziorem Nyskim corocznie odbywa się jedna z największych imprez w naszym regionie. Festiwal Ognia i Wody, który przyciąga niezliczone rzesze tłumów. Podczas części konkursowej pirotechnicy walczą o miano najlepszego prezentując show, które zapada w pamięci na długo. Cztery pokazy pirotechniczne, w pięknej oprawie muzycznej rozświetlają całe niebo i wodę. Prezentowany w tą noc pokaz fajerwerków jest wprost oszałamiający. Ponadto podczas festiwalu odbywają się koncerty gwiazd wielkiego formatu i inne wydarzenia okolicznościowe.


Wesołe miasteczko dla najmłodszych
Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w sezonie wakacyjnym, można spędzić wyjątkowe chwile na Wesołym Miasteczku. Różnorodność urządzeń zabawowych sprawia, że najmłodsi Goście są wprost zachwyceni. Warto dodać, że i Ci nieco starci Klienci znajdą coś dla siebie. Diabelski Młyn dostarczy nie
tylko adrenaliny, ale i przepięknych widoków na cały zalew Jeziora Nyskiego, wraz z krajobrazem na Góry Opawskie.


Wyjątkowe miejsca do połowu ryb
Osoby posiadające kartę wędkarską, znajdą u nas okazję do wyciszenia i powędkowania z brzegu Jeziora lub z łodzi. Wytrawni wędkarze mogą wyłowić, sandacze, szczupaki, okonie i sumy. Można tutaj spotkać również chronione gatunki ryb, takie jak pstrąg potokowy, troć jeziorowa i śliz. Dlatego warto spakować wędkę, podbierak i resztę sprzętu wędkarskiego, aby zagwarantować sobie wyjątkowy czas.


Widowiskowe miejsca lęgowe dla ptactwa
Ornitolodzy będą zachwyceni wiadomością, że zbiornik wodny upodobały sobie jako miejsce koncentracji i spokoju liczne gatunki przelotnych ptaków wodnych i błotnych m.in. dzikie kaczki, i gęsi. Ptaki przebywają na licznych wyspach całego zbiornika tworząc kilkutysięczne stada. Widok zapiera dech w piersiach. Właśnie z tego powodu Jezioro Nyskie, uznawane jest za ostoję ptactwa wodnego o randze europejskiej.